Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.


Günümüzde diş hekimleri, hastalarına diş aralarını temizlemeleri için öneride bulunmaktadır. Bu konuda diş ipleri, diş temizliği bakımından çok önemli ve etkili bir yöntem olmaktadır. Yemekten sonrası, fırçanın ulaşamayacağı diş bölgelerini temizlemek ve diş aralarını detaylı arındırmak amacı ile kullanılan, buna ek olarak diş sağlığını olumlu şekilde etkileyen diş ipleri, kaliteli bir diş bakımı için gerekli olan tüm özelliklere sahip olmaktadır.

Genel olarak her insanın diş yapısı farklı olmakta ve diş aralarında bulunan mesafeler arasında çeşitlilik olmaktadır. Bu bakımdan diş aralarını temizlemek amacı ile üretilen diş ipi çeşitleri tüm bunlar düşünülüp, buna bağlı olarak kaliteli diş ipleri farklı boyutlarda ve kalınlıklarda yapılmaktadır. Kişinin diş yapısına uygun kalınlıkta ve boyutta olması, ürünün kullanışlı olmasında etkili olmaktadır. Kullanım özellikleri çok basit olan dişi ipleri düzenli bir şekilde kullanıldığı kullanmak ağız sağlığı açısından önemlidir.

Genel olarak diş aralarında kalan bölgelere fırçalar çok kolay ulaşamaz ve bunun sonucunda da bazı sağlık sorunları ortaya çıkabiliriz. Bu açıdan hem iyi bir görünüş kazanmak, hem de sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak için ihtiyaç duyulan bu ürünler birçok farklı modelde satışa sunulmaktadır. Satışa sunulan bu modellerde de diş ipi fiyatları farklılık göstermektedir.

Diş İpi ve Kullanım Özellikleri 

Diş hekimlerinin önerdiği ağız sağlığı ürünü olan; diş ipleri ürünlerini günlük hayatta kullanmak sizi sağlıklı bir ağız sağlığına kavuşturacaktır. Diş ipi kullanımında yapılması gereken ipi parmaklarınızın arasına alıp, 4 veya 5 cm boşluk bırakarak, gergin tutulan kısmı diş aralarındaki bölgelere yerleştirip, nazik bir şekilde yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettirmektir. Bunun yanında diş eti çizgisinin altında bulunan kısımları temizlemeye çalışmak da ağız temizliği için çok önemli olmaktadır. Bu konuda kullanım sağlanırken, çok baskı yapmadan kullanım gerçekleştirmek daha uygun olacaktır. Bu nedenle hassas davranılmalı ve doğru yerlere baskı yapıldığından da emin olunmalıdır.

Diş ipi kullanımı, kişiye ilk günden farkı hissettirmekte ve ağızın daha temiz bir duruma gelmesini sağlamaktadır. İlk kez kullanıldığı zaman, en başta diş eti kanaması şeklinde ortaya çıkmaktadır. Fakat çok kısa bir durum olmakta ve ip kullanımına alışıldıkça artık bu durum yaşanmayacak ve kanama şeklinde olan olumsuz semptomlar olmayacaktır. Devam etmesi gibi bir durumun söz konusu olursa bu diş ipinde kaynaklanan bir durum değildir. Bu durumda diş hekimine danışılmalı; bu durumu paylaşmak ağız sağlığı için faydalı olacaktır.

Kolay kullanım sunan kürdanlı diş ipi çeşitleri tek elle tutup, ip kısmı da diş aralarına getirerek kullanılmaktadır. Diş aralarının şekil ve genişliklerine uygun olarak seçilen ve farklı ebatlarda bulunan kaliteli diş ipleri güvenli bir şekilde kullanarak, diş sağlığı korunmaktadır. 

Diş İpi Çeşitleri

Genel olarak, diş ipi çeşitleri içeriğinde kullanılan malzemelere göre 2'ye ayrılmaktadır. Biri naylon diş ipi şeklinde bilinir ve mumlu veya mumsuz olarak satışa sunulur. Çok fazla sayıda naylon telden oluştuğundan, diş araları sık olan kişilere pek fazla tavsiye edilmemektedir. Bu durumlarda diğer çeşit olan tek filamanlı ürünler tavsiye edilmektedir. Genel yapıları itibarı ile her iki çeşit de doğru kullanıldığı zaman yıpranmaya ve kopmaya karşı direnç gösteren malzemelerden üretildikleri için güvenilir olmaktadır. Diş aralarında bulunan istenmeyen maddeler çok kolay temizlenmektedir. 

Diş teli kullanan kişiler, genel olarak diş ipi çeşitleri kullanımını çok zor ya da imkansız gibi düşünebilirler. Bunun için de bu durumlarda olan kişilere özel olarak tasarlanan ortodontik diş ipi ürünü satışa sunulmaktadır. Bu şekilde rahatlıkla kıvrılan tasarımları ile kısa sürede işlemleri gerçekleştirerek, hiç zorlanmadan ağız temizliğinizi tamamlanmaktadır. Diş aralarını çok iyi bir şekilde temizlenmez ise; plak birikimine neden olabilir ve bu da diş eti hastalıklarına, diş çürüklerine sebebiyet vermektedir. Bu açıdan diş sağlığınız bütün sağlığınızı etkilemektedir. 

Diş İpleri Çeşitleri Seçimi 

Genel olarak, diş aralıklarına bağlı olarak ip seçimi yapmak çok önemlidir. Bununla birlikte diş temizliği çok daha kolay ve rahat bir şekilde yapılacaktır. Kişi sıkı aralıklara sahip bir ağız yapısına sahipse, ince diş ipi seçimi kullanım kolaylığı için çok faydalı olacaktır. Bununla birlikte, diş aralarına rahatlıkla girebilen ve temizlik yapmasının yanında dişe veya diş etlerine zarar vermeden tüm işlemleri tamamlamaktadır. Diş ipi seçimlerinde en önemli hususlardan biri de düzenli bir şekilde kullanmanızdır.

Kişi kaç yaşında olursa olsun, alışkanlığı kazanana dek sabretmeli ve kazandıktan sonra da düzenli bir biçimde kullanmaya devam etmelidir. Ürün seçimi yapılırken, hangi ürünün kullanımı daha kolay ise, bu doğrultuda seçim yapmak en doğru davranışlardan biri olacaktır. Ağız ve diş temizliğinin yanında diş sağlığınız için çok önemli olan bu ürünler faydaları bakımından çok önemli bir yere sahiptir.

Günlük Kullanımda Diş İpleri

Gün içerisinde yenilen yemekler ya da atıştırmalıklar, çoğu zaman diş aralarında kalmaktadır. Düzenli bir şekilde diş fırçalama işlemi yapılsa bile, fırçanın yetişemeyeceği bölgeler neden ile bu temizlik tam anlamı ile sağlayamayabilir. Bu bakımdan diş aralarında kalan bu maddeler de plaklara neden olan en önemli sebeplerin başında yer almaktadır. Genel itibarı ile diş eti rahatsızlıkları veya çürükler, plaklar nedeni ile oluşmaktadır. Bu sorunların önüne geçebilmek adına da kullanabileceğiniz en kolay ve etkili yöntem diş ipi olmaktadır.

Düzenli kullanım sonrasında faydası çok kolay bir şekilde görülmektedir. Uzun vadede ağız ve diş sağlığını korumakta en önemli etkenlerden biri olmaktadır. Günlük kullanımda çok fazla tercih edilen diğer bir çeşit de; florürlü diş ipleri olmaktadır. Diş macunlarında çok fazla kullanılan flörür, nefesi ferahlatan ve de güzel koku sağlayan bir iyondur.

Florürlü diş ipi kullanımında, bu ferahlık hissedebilir ve de kolay bir şekilde temizlik yapılabilir. Her yaştan insanın kullanım sağlayacağı kaliteli diş ipleri çok küçük yaşlarda kullanıldığı zaman çok daha sağlıklı bir dişe sahip olunmaktadır. 

Çocuklarda Diş İpi Kullanımı 

Genel olarak, çocuklar için de çok fazla önerilen kaliteli diş ipleri çocuklara oyun şeklinde öğretilerek, eğlenceli bir biçimde kullanmalarının yolu açılır. Bu da gelişimleri sırasında ağız veya diş sağlığı konusunda sorun yaşamamalarını sağlar. Diş ipi kullanan çocuklarda düzenli kullanımlar sonrasında çok etkili bir ürün olduğunu görecektir. Boyutları ve ebatları doğru bir biçimde seçilerek, en uygun olan modeller tercih edilmelidir.
Misinalı diş ipi ise; sağlam yapısı ve yumuşak dokunuşu ile yıpranmaya ve kopmaya karşı dayanıklıdır.

Diş aralarında bulunan ve istenmeyen maddeleri veya yemek artıklarını çıkarmak da etkili olan bu ürün, sağlıklı olan malzemelerden üretilmiş ve güvenilir üründür. Kişinin diş yapısına ve aralıklarındaki sıklığa bağlı olarak farklı çeşitlerde seçim yapılan diş ipleri ile çok kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Ağız ve de diş sağlığı genel sağlığı korumaya yardımcı olan bir eylemdir. Bu bakımdan diş rahatsızlıkları, birçok farklı rahatsızlığa neden olduğundan, sağlıklı olmaları durumunda sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir.

Diş İpi Fiyatları

Genel olarak; diş ipi fiyatları her bütçeye uygun olan farklı seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda hem çeşit hem de malzeme olarak farklı fiyatlandırmalar söz konusu olmaktadır. Ağız ve diş sağlığı tüm bedenimize etki ettiği için günlük yaşamımızda, diş ipleri çok fazla satın alınan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler daha önce hiç kullanmamış olsa bile, kullanmaya başlamanın yaşı da olmadığından, diş ipi satın almak ve kullanmak birçok kişi için çok iyi bir gelişme olacaktır.

Bu bakımdan diş ipi fiyatları herkesin tercih ettiği çeşitlere göre farklılık göstermektedir. Alışkanlık kazandıktan sonra da çok sık satın alınan ürün kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Sürekli ihtiyaç duyulan diş ipi fiyatları her çeşit ve modelde farklı fiyatlandırılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.