Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Cilt insan vücudunda deri olarak isimlendirildiği için ve ilk gözüken bölgemiz olduğu için sağlıklı olmalıdır. Aynı zamanda cilt yaşlanmayı gösteren en önemli olgudur. Günümüzde gerek kadın gerekse erkekler ciltlerine önem vermekte, nemlendirmekte ve besleyici ürünlerle cilt sağlıklarını desteklemektedir. Bu kullanılan ürünlerin tamamına aslında cilt destekleyici ürünler denmektedir. Krem, serum, losyon gibi ürünler çeşitli cilt sağlığını etkileyen ürünlere birer örnektir. 

Cilt Bakımı Hakkında Bilgiler 

Cilt bütünlüğünü desteklemek, görünümü iyileştirmek ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için yapılan doğal etkinliklerin tamamı cilt bakımı içerisine girmektedir. Kozmetik ve dermatolojik denilen bakımlar cilt bakımlarıdır. Kozmetik denilen alan oldukça geniş ürünlerden meydana gelmektedir. Bu ürünler arasında elbette ki cilt bakım ürünleri de büyük ilgi görmektedir. İşte bu ürünlerle desteklenen cilt bakımına kozmetik cilt bakımı denmektedir.

Dermatolojik cilt bakımında ise uzman hekim ilk olarak kişinin cildinin dermatolojik olarak analiz eder. Bu sayede cildin neye ihtiyacı olduğu belirlenir. Buradan hareketle tedavi yöntemi olarak cilt bakımı ürün çeşitleri devreye girer. Cildin yağdan, makyaj kalıntılarından ve kirden arındırılması için ön temizleme işlemi uygulanabilir. Kişiler kendi cilt yapılarına uygun cilt bakım serumları sayesinde doğru cilt bakımını yapabilirler.

Burada önemli olan seçilecek ürünün ilgili cilt yapısına son derece uygun ve ihtiyacı olmasıdır. Birey kendi cildini tanımalı ve bilmelidir. Bu doğrultuda bir uzmandan destek de alabilir. Sonuçta serum denilen ürünler cilt temizliğinin arkasından uygulanan bakım ürünüdür. Belirli bir formüle sahip olan bu serumlar yoğun ve etkili maddeler içermektedir. 

Cildin yaz, kış nemli olması bazı cilt rahatsızlıklarından bizleri kurtarmaktadır. Aynı zamanda nem bir cildin en çok ihtiyaç duyduğu olgudur. Özellikle yaz mevsimlerinde güneş cildi kurutabilmektedir. Bol su tüketmenin yanında nemlendirici krem ve serumlar kullanarak cilt sağlığımızı koruyabiliriz. 

Cilt Bakım Ürünleri 

Cilt bakımı hakkında bilmemiz gereken temel bilgi cilt bakım ürünleri konusudur. Bu ürünlerin nasıl seçileceğini ve nasıl kullanılacağını çok iyi bilmeliyiz. Bu bakım ürünlerini cildimizde kullanmadan önce cildimizin temiz olduğundan emin olmalıyız. Cilt temizliği ise su, yıkama köpükleri, losyonlarla yapılabilir. Temel bir cilt bakımının üç ana daldan oluştuğunu bilmekteyiz. Birincisi temizlik, ikincisi tonik ve üçüncüsü ise nemlendirmedir. Bu adımları her gün uyguladığımızda sağlıklı bir cilde kavuşuruz.

Temizlik, tonik ve nemlendirme adımları işte bu cildi besleyen bakım ürünleriyle yapılmaktadır. Bu ürünlere örnek olarak nemlendirici krem ve serumlar verilebilir. Özellikle cilt bakım serumları cildin temizlenme aşamasında kullanılan ve uygulanması kolay olan ürün alanıdır. Bu serumlar leke, kırışıklık, koyu renk gibi çeşitli cilt sorunlarını hedef alır. Bu tarz sorunlarınız olmasa bile cildi canlandırmak, korumak ve temizlemek için serumları kullanabilirsiniz. 

Göz kremleri, yüz kremleri, nemlendiriciler, serumlar gibi cildin her bölgesine özel bakım ürünlerini cilt bakımı ürün çeşitleri başlığı altında bulabilirsiniz. 

Cilt Bakımı Ürün Çeşitleri 

Cilt bakımı kategoriye göre ayrılmaktadır. Yani düşünelim ki cildimiz sadece yüzümüzden ibaret değildir. Gözlerimizin altına kullanabileceğimiz yaşlanma karşıtı kremlerini vücudumuza kullanamayız. Cilt yüz, vücut, gözaltı, alın gibi çeşitli bölgelerden meydana gelir. Her bölgenin kendine has özellikleri ve alması gereken cilt bakım ürünleri vardır. 

İşte bu doğrultuda cilt bakımı ürün çeşitleri yüz maskeleri, leke görünümü için ürünler, göz kremleri, serumlar, yüz serumları, nemlendirici kremler, tonikler, yüz temizleme jelleri, peelingler gibi daha pek çok kategoriden oluşmaktadır. 

Bu çeşitler arasında cilt bakım serumları da etkileyici ve önemli maddelerden yapıldığı için tercih edilmektedir. Özellikle serum ürünleri cilt sorunları olanlar için daha uygundur. Sivilceler, lekeler ya da çiller varsa bu cilt sorunlarından kurtulmak için serum ürünlerini kullanabiliriz. 

Cildin nemlendirilmesi her bölge için çok önemlidir. Yüz nemlendirme ve vücut nemlendirme işlemleri cilt temizlendikten sonra nemlendirici krem ve serumlar yardımıyla yapılabilir. Yüz için ve vücut için ayrı ayrı nemlendirici ürünler piyasada satılmaktadır. Hatta bu ürünler tüm cilt tipleri için, yağlı cilt tipleri için ya da kuru cilt tipleri için çeşitlendirilmektedir. 

Cilt Bakım Serumları Hakkında Bilgiler 

Cildinizin sorunları olduğuna inanıyorsanız birbirinden farklı cilt bakım serumları çeşitlerini kullanarak bu cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz. Örneğin C vitamini serumunu kullanabilirsiniz. Bu serumu cildin tamamına uygulayabilirsiniz. Fakat leke serumlarını sadece leke olan sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. 

Uzmanlar cilt bakımı ürün çeşitleri kullanımı konusunda tek tek kullanmadan yanadır. Yani bir serum ile bir nemlendiriciyi karıştırmamalısınız. Bu karışım cildinize yanlış etki edebilir. Bu duruma dikkat etmeniz ürünleri doğru kullanmanızı ve doğru etkilerle karşılaşmanızı sağlayacaktır. 

Bir de her serum aynı sıklıkta uygulanmayabilir. Yani nemlendirici krem ve serumlar hakkında geniş bilgiye ulaşarak nasıl kullanılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Düşünün ki bazı serumlar haftada bir kez kullanılırken bazı serumlar sabah akşam uygulanabilir. Bunun nedeni bazı serumların güçlü asitler içerdiğidir. 

Aynı zamanda cilde iyi gelebilecek çeşitli doğal ürünleri kullanarak cilt bakım ürünleri hazırlama konusunda evde çalışmalar yapabilirsiniz. Bu hazırlama konusunda da cilt uzmanlarından yardım alabilir bilgi edinebilir. 

Nemlendirici Kremler Hakkında Bilgiler 

Nemlendirme işlemi temel bir bakım için gerekeli en önemli adımdır. Bir cildin kurumasına neden olan faktör düzenli nemlendirme yapmamaktan kaynaklıdır. Düzenli nemlendirilmeyen cilt sivilce, leke gibi çeşitli cilt sorunlarına yol açar. Aynı zamanda erken yaşlanma da düzenli nemlendirilmemekten gelmektedir. Karma, yağlı ve kuru ciltler için piyasada ayrı ayrı nemlendirici ürünler bulunmaktadır. Kendi cilt tipinizi tanıyarak ve bilerek uygun olan nemlendirici ürünleri kullanabilirsiniz. 

Cilt Bakımının Avantajları 

Düzenli cilt bakımı yaptırmanın çeşitli faydaları vardır. Çünkü bu cilt bakımları cilde uygun ürünlerle gerçekleştirilmektedir. İşte cilt bakımı avantajları şöyle sıralanmaktadır;
- Siyah nokta, sivilce ve lekeleri gidermektedir.
- Yaşlanma belirtilerinin daha geç zamanda ortaya çıkmasını sağlamaktadır.
- Cildi nemlendirerek beslemektedir.
- Gözenekler açılmaktadır.
- Cilt temizlenmektedir. 
- Sağlıklı bir cilde kavuşulmaktadır. 
Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilmelidir?

Doğru cilt bakım ürününü kullanmak cildin ihtiyacını karşılamak demektir. Hatta bazı durumlarda yanlış ürün seçimi cildi daha da kötü bir duruma sokabilmektedir. Bu durumda da insanlar ben hangi ürünün cildime uygun olduğunu nasıl bileceğim sorusunu araştırmaktadır. Bu sorunun cevabını bilmek cildi gözlemleyerek basit bir şekilde anlaşılabilir. Örneğin çok kuru olan bir ciltte deri dökülmelerine rastlayabilirsiniz. Bunun aksine çok yağlı olan bir ciltte ise bol sivilce çıkması olabilmektedir. Aynı zamanda elbette ki cildin durumunu doğru bir şekilde öğrenmek için cilt uzmanlarına giderek çeşitli testler yaptırabilirsiniz. Bu çıkan sonuca göre de ürün seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Her ürünün kullanımı birbirinden farklı olabilir. Bu ürünleri cildin hangi bölgesine kullanacağınız da ürünün kullanımını belirlemektedir. Ürünün içeriği yani içerisindeki etken maddelerin neler olduğu da ilgili ürünün hangi aralıklarla kullanacağınızı belirleyen faktörlerdir. Dolayısıyla cildinize uygun bakım ürünlerini satın aldıktan sonra mutlaka arkasındaki kullanım talimatlarını okuyarak buna uygun şekilde kullanmanız önerilmektedir. Örneğin gece gözaltı kremi aldıysanız gündüz vakitlerinde bu kremi kullanmamalısınız. 

Nemlendirici Krem ve Serumların Faydaları 

Nemlendirme sağlayan ürünler ve serumlar doğru zamanda doğru şekilde kullanıldığında kısa sürede cilde beklenen etkiyi vermektedir. Yaşlılığa karşı bakımın anahtarı cildi nemlendirmektir. Nemlendiren ürünler cildi istenen nem seviyesine getirir. Cildin dengesini korur ve yumuşatır. Cildin ipeksi gözükmesini sağlar. Serumlar ise cildi leke, sivilce gibi sorunlardan kurtarır. Bu ürünler düzenli kullandığında ciltte problem olma olasılığı düşmüş olacaktır. 

Cilt Bakım Ürünlerinin Uygulanma Sırası Önemli mi?

Cildimize bakım yapmak için kullandığımız ürünlerin kullanım zamanı, miktarı ve uygunluğu ne kadar önemliyse kullanım sırası da bir o kadar önemlidir. Bu ürünleri doğru sıralamada kullanmadığımızda ürün cilde fayda sağlamaz. Ürünlerin etkisini azalttığı gibi bazı cilt sorunlarına da zemin hazırlar. Bu duruma bir örnek verelim. Serumu yüz yağının üzerine uyguladığınızı düşünün. Böyle bir kullanım nemin cilde ulaşmasını engelleyecektir. Böylece ciltte nem yetersizliği oluşacaktır.

Güneş koruyucu kremlerin üzerine tekrar nemlendirici ürünler kullanılmamalıdır. Bu da ilk kullanılan ürünün etkisini azaltacak ve cildi güneşin zararlı ışınlarına bırakacaktır. Bu bilgilerden ve örneklerden anlamaktayız ki bakım ürünleri tek tek kullanılmalıdır. Yani üst üste bu ürünler kullanılmamalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.