Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.


Günlük hayatımızda güneşten yayılan zararlı ışınlar insanları olumsuz etkilemekte ve insan cildi üzerinde çok farklı tepkimelere yol açmaktadır. Güneşin insan derisi üzerinde olumsuz etkilerinin sonucunda vücutlarında kabarıklık veya gözle görülür tepkiler meydana gelmekte, insanlar bu yüzden güneşten korunmak için çok farklı yöntemler aramaktadır. Bu yöntemlerden en yaygın olanı da güneş kremi olarak karşımıza çıkmaktadır. Güneş kremleri yapıları itibarı ile farklı şekillerde vücuda koruma sağlamaktadır. Düzenli ve de doğru bir biçimde sürüldüğü zaman da güneşin zararlı ışınlarından etkili biçimde korumaktadır.
 
Genel olarak, güneş ışınlarından en fazla bebekler ve de çocuklar etkilenmektedir. Buna bağlı olarak da bebeklerin ve çocukların daha fazla ve dikkatli bir şekilde güneşten korunması gerekir. Bu bakımdan bebeklerde güneş kremi kullanımı onların ilerde karşılaşabilecekleri hastalıkları engellemek açısından faydalıdır. Güneşin altında kremsiz bir şekilde zaman geçirmek hem yetişkinler hem de bebekler için oldukça zararlı olmaktadır. Çok hassas bir cilde sahip bebekler için bu durum çok büyük risk oluşturmaktadır.

Bu bakımdan bebekler için özel üretilen bebek güneş kremi sürülmeden direkt güneş ile temas etmeleri olumsuz durumlar yaşatmaktadır. Bu durumların engellenmesi için de bebekleri Güneş’in zararlı olan ışınlarından uzak tutmak ve etkili bir güneş kremi koruması sağlamak gereklidir. Bunun yanında çocuklar için de çocuk güneş kremi kullanımı ile güneşin zararlı etkilerinden çocuğunuzu korumuş olursunuz. 

Bebek Güneş Kremleri ve Kullanımı

Güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden bebekler daha yüksek oranda etkilenir. Bebekler bu durumda daha üst düzey bir korumaya ihtiyaç duyarlar. Yazın dışarı çıkarılan bebekler için güneş koruyucu krem kullanmak çok önemlidir. Bunun yanında bebeğin cilt tipine uygun olan ürün kullanımı ile istenilen koruma sağlanmaktadır. Bu nokta da bebek vücuduna uygulanan süt şeklindeki güneş koruyucular bebeklerin yüzü için uygun olmayabilir. Bu nedenle de yüz için kullanım sağlanan koruyucu ürünler, genelde cildin yapı ve özelliklerine göre tercih edilmelidir.

Bu durumda cilt tipi yağlı olan bebekler için su bazlı güneş koruyucular seçilmelidir. Kuru cilde sahip olan bebekler için de nemlendirici özelliği olan güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır. Bebeğinizin cilt yapısı alerjik özellikte ise ya da lekeli ise bu problemlere karşı özel çocuk güneş kremi çeşitleri kullanılması daha yararlı olacaktır. Bebek güneş kremi kullanırken çok dikkatli davranmak gerekir. Bebeklerin cildi hassastır ve ciltlerine uygun ürünler seçilmelidir. Bebeklere sürülen bebek güneş kremi dışarıya çıktıktan sonra değil daha önce sürülmelidir. Kapalı ortamda dışarı çıkmadan yarım saat önce sürmeniz daha doğru olacaktır.

Genel olarak, güneş koruyucu özellikteki ürünler, bebeklerin güneşten etkilenen göz kapakları, enseleri, kolların iç bölümleri, dudak veya ayaküstleri gibi bölgeleri tamamen koruyacak biçimde sürülmelidir. Bu bakımdan çocuk güneş kremi kullanımı bakımından da bu ürünler kullanılırken çocuklar henüz giyinmeden kremi sürmek daha doğru olacaktır. Güneşten koruyan bu ürünlerin fayda sağlamaları için yeterli oranda sürülmesi çok önemlidir. Bu bakımdan vücudun açıkta kalan kısımlarına yeteri kadar korunduğuna emin olduğunuz oranda miktarda çocuk güneş kremi sürmelisiniz. 

Bebeklerde ve Çocuklarda Güneş Kremi Kullanımı

Bebeklerin ve çocukların yaz mevsiminde çok daha dikkatli olmak gerekir. Güneşin faydalı etkilerinin dışında zararlı özellikte ultraviyole ışınlarından korunmak gerekir. Bu kapsamda çocukların gereğinden çok güneş ışığına maruz kalmaları sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu durum bebeklerde de dikkat edilmesi gerek önemli bir konudur. Tüm bunlara bağlı olarak güneş ürünlerinin bebeklere uygun ve doğru olarak seçilmesi hayati önem taşımaktadır. Yaz sıcağında çocukları ve bebekleri zararlı ışınlardan korumak için çok fazla dikkatli olmak gerekmektedir.

Anne ve babalar bebekleri için parabensiz bebek güneş kremi tercih etmelidir. Çocukların ve bebeklerin her mevsim mutlaka güneş koruyucu ürün kullanması gerekir. Yaz günlerinde buna daha da çok dikkat edilmelidir.
Genellikle bebek cildine uygun şekilde güneş koruyucu ürünleri tercih edilmediği durumlarda; güneş yanıkları, ciltte aşırı döküntü, kaşıntı ve benzer farklı sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında güneş koruyucu ürünlerin kullanımına ne kadar erken başlanırsa bir o kadar faydalı bir hale geleceği gözlemlenmektedir.

Bu açıdan güneş koruyucu kremlerin erken yaşta kullanılması çok önemlidir. Erken yaşta kullanılan koruyucu kremler, ilerleyen yaşlara gelindiği zaman, güneşin zararlı ışınlarına karşı vücutta çok güçlü bir direnç sağlamaktadır. Bu durumda bebeklerde doğru güneş koruyucu ürünleri kullanabilmek öncelikle yaşlarına uygun olan ürünler seçilmelidir.

Yaş Aralıklarına Göre Bebek Güneş Krem Çeşitleri 

Genel olarak bebeklerin ciltleri başka yaş gruplarına oranla daha hassas yapıda olmakta ve bebekler için özel olarak formüle edilmiş güneş koruyucu ürünler kullanması gerekmektedir. Bu bakımdan bebekler için güneş kremi 0 ve 3 ay aralığından başlayıp, 3 yaşına kadar kullanılabilmektedir. Çocuklar için ise güneş ürünleri 3 yaşından başlayıp, 10 ila 14 yaşına kadar kullanılabilmektedir. Güneş koruyucu özellikte olan ürünler, kimyasal filtreli, fiziksel filtreli ya da her ikisinin de bulunduğu ürünler şeklinde 3'e ayrılır.

Fiziksel filtre özelliğinde olan güneş koruyucu ürünler, bebek cildinde bariyer oluşturur. Güneş ışınlarının çok yoğun olduğu ve çok uzun süre maruz kalındığı zamanlarda hassas olan ciltlerde veya alerjiye yatkın olan ciltlerde kullanılmaktadır. Çocukların ve yetişkinlerin mutlaka 2 farklı çocuk güneş kremi çeşitleri kullanması gerekir. Bu durum bebek ve çocuklarda çok daha büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni bebeklerin ve çocukların yüzünde bulunan derinin hassas olması, yetişkinlerden de daha farklı olan bir yapıda olmasıdır.

Yüz için kullanım sağlanan güneş koruyucu ürünler de krem kıvamındadır. Genel olarak, bu ürünler maksimum düzeyde koruma sağlamaktadır. Bunun yanında vücut için tercih edilen diğer güneş koruyucu ürünler, daha hızlı bir şekilde emilim özelliği taşımaktadır. Bu ürünlere baktığımız zaman da kıvamı süt gibi olmaktadır. Yapıları da farklı özellikte olan bu 2 farklı çocuk güneş kremi çeşitleri karışım yapıldığı zaman veya aksi uygulandığı zaman beklenti duyulan koruma sağlanamayacaktır. 

Bebek Güneş Kremi Fiyatları

Bebekleriniz için güneş kremi araştırmaları yaparken, öncelikle dikkat etmeniz gereken kriter ürünün içinde olan kimyasal maddeler olmaktadır. Bu konuda parfümsüz olan ürünlerin kullanımına çok fazla dikkat edilmelidir. Çünkü bütün bebeklerin ciltleri çok hassas bir yapısına sahiptir. Parfümsüz özelliğe sahip çocuk güneş kremi fiyatları diğer çeşitlere göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında bebek güneş kremi fiyatları da çok büyük bir etki oluşturmaktadır.

Güneş koruyucu kremler tercih edilirken, çocuk güneş kremi fiyatları ürünün markasına içeriğine bağlı olarak değişim göstermektedir. Genel olarak kaliteli özellikte olan v özelliklerine bağlı olarak daha yüksek fiyatta satışa sunulmaktadır. Bununla birlikte çocuk güneş kremi fiyatları da bu kremlerin marka ve kullanım özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlandırma yapılırken çok uyun fiyatta ya da pahalı fiyatta bebek güneş kremi fiyatları bulunmaktadır. 

Bebeklerde Güneş Koruyucu Kremlerin Önemi 

Genelde Bebekler için uva ve uvb ışınlarına karşı koruma özelliği olan bebek güneş kremi çeşitleri seçilmelidir. Bebek güneş kremi tercihlerinde 30 faktör veya 50 faktör bebek güneş kremi tercih edilmelidir. Bununla birlikte tüm bebeklerin cildinde gerçek bir koruma sağlamaktadır. Güneş altında bulunan bebeklerin tenleri kurumaya meyilli olduğundan koruma ürünleri bu şartlar göz önüne alınarak satışa sunulur. Genel olarak bebek güneş kremi çeşitleri kullanımında 2 ve 3 saatte bir tekrar edilmeli ve sonra bebeklerin ciltlerine göre sürülmelidir. 

Bebekler gölgede bile olsa yüzleri mutlaka güneşten korunmalıdır. Gün içinde özellikle güneş ışınlarının dik geldiği ve de çok zarar verdiği zaman aralığında bebekler asla dışarı çıkarılmamalıdır. Fakat bazı durumlarda dışarı çıkarıldığı zaman da mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Bebeklerin hassas ciltleri için güneş kremlerinin temiz içerikte olması da çok önemli bir durumdur. Güneş koruyucu ürünlerin seçimi yapılırken, ürünün içeriğinde kimyasal kullanımın en az oranda olmasına ve de doğal içeriklere sahip olmasına çok dikkat edilmelidir.

Bu anlamda kimyasal filtreli tercih sebebi olmaktadır. Bununla birlikte tüm bebekleri güneşten korurken, kimyasallardan da korumuş olursunuz. Bebek güneş kremleri hem krem hem de sprey biçiminde olmaktadır. Sprey kullanımı bebeğin vücuduna uygulanırken, çok daha pratik olmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.